خريد vpn خرید کریو خرید vpn خرید فیلترشکن vpn
Gol.IR | گل ->برخی والیبالیست‌های ملی‌پوش مافیا شده‌اند!
 
1396 مهر 26 / 2017 October 18
 
برخی والیبالیست‌های ملی‌پوش مافیا شده‌اند!
کد خبر : ۵۶۲۹۱
تاریخ ارسال : ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۳ و ۳۶ دقیقه

برخی والیبالیست‌های ملی‌پوش مافیا شده‌اند!
داور دیدار والیبال متین ورامین و میزان مشهد با بیان اینکه کمیته انضباطی به جای تنبیه بازیکنان متخلف تیم ملی آنها را تشویق می‌کند! گفت: برخی بازیکنان تیم ملی والیبال تبدیل به مافیایی شده‌اند که فدراسیون و کمیته انضباطی هیچ گونه برخوردی با آنها نمی‌کنند و حتی آنها را مورد تشویق نیز قرار می‌دهند!


مسعود یزدان‌پناه درباره اتفاقات دیدار والیبال متین ورامین و میزان مشهد و این که چرا در قبال فحاشی‌های برخی بازیکنانی نظیر سعید معروف، شیرکوند، و محمد موسوی برخورد قاطعی از طرف او صورت نگرفته است، اظهار کرد: بر فرض محال اگر من برخوردی هم با آنها می‌کردم چه سودی می‌توانست داشته باشد. وقتی که ما این بازیکنان را اخراج می‌کنیم و پس از آن کمیته‌ انضباطی و فدراسیون برخورد قاطع را با آنها ندارند و پشت آنها می‌ایستند ما چه کار می‌توانیم بکنیم؟! مگر معروف سال گذشته این همه تخلف نکرد؟! خب چه سودی داشت. به کمیته‌ انضباطی رفت و بر همه چیز سرپوش گذاشتند و او را بخشیدند.

 

داور دیدار متین و میزان افزود: اگر به فرض اینکه داور در برخورد با بازیکنان اغماض کرده، خب چه اهرم دیگری هست که با بازیکنان آن تخلف برخورد کنند. مگر افراد دیگر در فدراسیون و کمیته‌ انضباطی نبودند که تخلفات بازیکنان را ببینند؟ آیا این درست است که از خود سلب مسئولیت کنند و همه چیز را بر گردن داور بیندازند؟ وقتی من می‌بینم هنگامی که با بازیکنی برخورد قاطعی صورت دهم قرار است ضایع بشوم و آنها بخشیده شوند، مگر دیوانه‌ام این کار را انجام دهم؟! متاسفانه کمیته‌ انضباطی همواره پشتیبان بازیکنان تیم ملی بوده است و چشم خود را بر روی تخلفات آنها بسته است!

 

وی خاطر نشان کرد: من برای قضاوت مبلغ ناچیزی (یکصد و پنجاه هزار تومان)می‌گیرم، ولی حاضرم پولی هم بدهم که دیگر قضاوت نکنم، چرا که مسئولان فدراسیون و کمیته‌ انضباطی می‌خواهند ما را قربانی کنند. امثال سعید معروف پول های کلان می‌گیرند، ولی ما باید با آن حقوق اندک قربانی شویم. متاسفانه کمیته‌ انضباطی به هیچ وجه در برخورد با بازیکنان ملی‌پوش قاطع نیست. بی ارزش‌ترین افراد در والیبال داوران هستند هیچ گونه حمایت مالی و معنوی از ما نمی‌شود. در کشور ما همیشه از بازیکنان و مربیان تجلیل می‌کنند، اما شما کجا دیده‌اید که از داوران تجلیل مناسبی صورت گیرد. ما یک وجه مشترک با شما خبرنگاران داریم و آن هم این است که هیچ کس برای ما ارزش قائل نیست و همه می‌خواهند از ما سوء استفاده کنند.

 

یزدان‌پناه در واکنش به این گفته رییس سازمان لیگ برتر والیبال که داور بازی باید تخلفات را گزارش کند تا ما بتوانیم با آن برخورد کنیم، نیز گفت: مگر شما خودتان نظاره‌گر و شاهد نبودید؟ شما خودتان در سالن بودید، من که نباید حواسم به همه جا باشد تا ببینم سعید معروف پشت سر من چه برخوردی با کمک من داشته یا این که به تابلوهای تبلیغاتی لگد زده است. سال گذشته به من گفتند که چرا اینقدر در هر بازی کارت می‌دهید؟ اگر شیرکوند پارسال به خاطر تخلفاتش از طرف کمیته‌ انضباطی محروم می‌شد، آیا فکر می‌کردید باز هم جرأت می‌کرد از این تخلفات انجام دهد؟‌ متاسفانه کمیته‌ انضباطی فدراسیون شیرکوند را به جای تنبیه تشویق کرد، به گونه‌ای که او حتی هیچ گونه اعتراضی به رای صادره نداشت.

 

داور بازی متین ورامین و میزان مشهد، در پاسخ به این سوال که در گزارش خود درباره این بازی به چه نکاتی اشاره خواهید کرد تا کمیته‌ انضباطی با آن برخورد کند؟ گفت: من هیچ گونه تخلفی ندیدم و به نظر من برخوردی که می توانستم با تخلفات انجام دهم، مربوط به شیرکوند و سرمربی میزان بود که کارت زرد گرفتند و چیز دیگری ندیدم. اما بگویم که کمیته‌ انضباطی با این گونه برخوردهای خود با بازیکنان اعتماد به نفس را از ما گرفته است و ما دیگر احساس می‌کنیم هیچ گونه زوری در مقابل مافیای قدرتمند بازیکنان تیم ملی نداریم.

 

وی تاکید کرد:برخی بازیکنان تیم ملی والیبال برای خود هسته قدرتی تشکیل داده‌اند و فدراسیون نیز نمی‌خواهد با این بازیکن سالاری قاطعانه برخورد کند. سعید معروف سال گذشته تعداد زیادی کارت گرفت و موارد بسیاری نیز تخلف کرد، اما فدراسیون عکس او را بر روی صفحه اصلی سایت خود گذاشت. من اگر در بازی دیشب او را هم اخراج می‌کردم مطمئن باشید که در کمیته‌ انضباطی مورد بخشش قرار می‌گرفت. کما اینکه پارسال بازیکنان تیم ملی بدترین توهین‌ها را در طول بازی کردند، اما احکام و تنبیهات ناچیز کمیته انضباطی از طرف وزارت سابق ورزش و جوانان به در خواست بازیکنان خاطی لغو شد.

 

یزدان‌پناه، بازیکن سالاری را از مهم‌ترین معضلات پیش روی حرکت رو به رشد والیبال ایران دانست و گفت: ما فکر می‌کنیم امثال این بازیکنان خاطی نباشند والیبال ضربه جدی می‌خورد. اما من به صراحت می‌گویم که ایران منبع استعداد است و هیچ گونه نیازی به بازیکنانی که همه گونه اهانت می‌کنند ندارد. متاسفانه ما داوران در برخورد با این چنین بازیکنانی تنها هستیم و کمیته‌ انضباطی و فدراسیون از ما حمایتی نمی‌کنند. من اگر اعتماد به نفس داشتم و از طرف فدراسیون حمایت می شدم مطمئن باشید سخت‌ترین برخوردها را در بازی دیشب انجام می دادم.

 

وی در پایان درباره حرکت زشت سعید معروف در برخورد با داور دوم و همچنین ضربه زدن به تابلو تبلیغاتی کنار زمین گفت: خدا شاهد است که برخورد معروف با داور دوم را ندیدم. من فقط حرکت شیرکوند را دیدم که به او نیز کارت دادم. البته از قضاوت خود در این دیدار به هیچ وجه راضی نیستم، چرا که کمیته‌ انضباطی اعتماد به نفس را از ما گرفته است و ما دیگر زوری نداریم.

 

منبع:ایسنا


[نظرات ۰]


نظر جدید

نام و نام خانوادگي : *
ايميل: *
وبسايت :
متن : *
کد امنيتي : Visual CAPTCHA
کد امنیتی جدید *
 
برنامه بازی ها
 

به ما امتياز بدهيد: