خريد vpn خرید کریو خرید vpn خرید فیلترشکن vpn
Gol.IR | گل ->ورزش فقط در پول و نتیجه‌گرایی خلاصه نمی‌شود
 
1396 مهر 26 / 2017 October 18
 
ورزش فقط در پول و نتیجه‌گرایی خلاصه نمی‌شود
کد خبر : ۵۶۲۰۹
تاریخ ارسال : ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۸ و ۰۲ دقیقه

ورزش فقط در پول و نتیجه‌گرایی خلاصه نمی‌شود
رییس هیات داوران هفتمین همایش نسل آفتاب می‌گوید اگر در ورزش هدف فقط پول، بردن و نتیجه‌گرایی باشد، مجالی برای اخلاق باقی نمی‌ماند.


عبدالحمید احمدی در هفتمین همایش نسل آفتاب که عصر امروز (پنجشنبه) در محل سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، خاطرنشان کرد: ورزش به عنوان یک پدیده فرهنگی، اجتماعی و فرابخشی مطرح است و جوامع امروز در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی متاثر از ورزش هستند.

 

او ادامه داد: ورزش دارای زیبایی‌های بسیاری است و البته مسائلی نیز وجود دارد که می‌تواند به جذاب شدن این مقوله کمک شایانی کند، از جمله این موارد احترام به قانون، حریف، داور، تماشاگر و همه کسانی هستند که در عرصه ورزش حضور دارند.

 

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ورزش تاثیرات عمیقی بر جوامع دارد، گفت: مردم همواره ورزشکاران را به عنوان الگو قرار می‌دهند و از جامعه ورزش همواره انتظار جوانمردی دارند. اگر در این میان هدف فقط بردن، کسب درآمد و نتیجه‌گرایی باشد، مجالی برای اخلاق باقی نمی‌ماند. مطمئن باشید رفتارهای مغایر با اخلاق مانع توسعه ورزش می‌شود.

 

احمدی اضافه کرد: کارهایی که با روح ورزش در تضاد هستند تهدیدی برای این امر خواهند بود. البته اخلاق در ورزش فقط مختص به ورزشکاران نیست بلکه در سازمان‌ها، نهادها و باشگاه‌هایی که با ورزش در ارتباط هستند این امر بااهمیت‌تر است.

 

او در پایان صحبت‌های خود درباره ملاک‌های انتخاب نامزدهای برترین‌های همایش نسل آفتاب گفت: منش پهلوانی، حضور در فعالیت‌های اجتماعی، محبوبیت، قانون‌مداری و همچنین کسب عناوین معتبر از جمله موارد مهمی هستند که در انتخاب کاندیداها سهیم بوده‌اند.

 

 

 

منبع:ایسنا


[نظرات ۰]


نظر جدید

نام و نام خانوادگي : *
ايميل: *
وبسايت :
متن : *
کد امنيتي : Visual CAPTCHA
کد امنیتی جدید *
 
برنامه بازی ها
 

به ما امتياز بدهيد: